Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Pora¿enie przysenne
Id¼ do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Nastêpny
 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Problemy i pytania / Odpowiedzi na pytania Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
Pora¿enie przysenne
Autor Wiadomo¶æ
Czykita
Go¶æ





Post Pora¿enie przysenne
Wielkie "dziêki", przez te wasze ¶wiadome ¶nienie do¶wiadczam teraz pora¿enia sennego, czy tam przysennego, a najgorsze, ¿e w trakcie pora¿enia nawiedza mnie niezbyt sympatyczna istota (a napewno nie napiszê co ona mi robi). Nie wiem jak mam siê tego pozbyæ, bo wogóle nad tym nie panujê. Dobrze chocia¿, ¿e udaje mi siê z tego wyrwaæ, choæ trwa to trochê i nie¼le siê przy tym mêczê.
Sob 22:20, 14 Pa¼ 2006
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Domy¶lam siê, ¿e ten temat to zwyk³a prowokacja. ;)

Nie tylko oneironauci do¶wiadczaj± ¶wiadomie parali¿y przysennych, ale oni szczególnie, poniewa¿ zwracaj± wiêksz± uwagê na ¶wiat snów. :) Poza tym do¶wiadczasz ich i tak ka¿dej nocy po kilka razy, tyle ¿e nie¶wiadomie. Domy¶lam siê, ¿e ta istota siada na Tobie i Ciê dusi, dusio³ki (ochrzczone tak przez Le¶miana i przypominaj±ce karze³ki swoj± drog±) od wieków robi± ró¿ne nieprzyjemne rzeczy. :)

¦wiadomie wybra³e¶/a¶ drogê ¶wiadomego ¶nienia, powa¿ne zainteresowanie ¶wiatem snów (niestety? raczej stety) po pewnym czasie ukazuje nam nasze wewnêtrzne napiêcia i spory. Niektórzy chc± od nich uciec i znów uciekaj± od swego wewnêtrznego ¶wiata, a niektórzy zag³êbiaj± siê w ten ¶wiat i pozbywaj± siê swoich napiêæ poprzez obserwowanie ich.

Nie bêdê tu wspomina³ o tym w jaki sposób mo¿na WYKORZYSTAÆ stan ¶wiadomego parali¿u przysennego i jak ten stan osi±gn±æ na ¿yczenie, przytoczê tu dyskusjê z listy Oneiro, je¶li kto¶ chce dowiedzieæ siê wiêcej o parali¿u, aby pó¼niej nie zadawaæ niepotrzebnych pytañ, polecam przeczytaæ! Dyskusje z listy oneiro zawsze s± warto¶ciowe;) :

Kelme napisa³:
Witam

Niedawno zapisa³em sie na liste ONEIRO i chcia³em do was napisaæ.
Kilka dni temu znalaz³em w internecie artyku³ o ¶wiadomym ¶nieniu.
Po przeczytaniu go stwierdzi³em ¿e LD mo¿e byæ czym¶ co warto prze¿yæ.
Teraz jestem w trakcie kursu.LD musi byæ czym¶ niesamowitym i fascynuj±cym ale pojawi³y sie we mnie pewne w±tpliwo¶ci, czy jest to bezpieczne?!
SasQ napisa³:
Jak pewnie wiesz, LD to zwyczajny sen, wiêc z fizjologicznego punktu
widzenia niczym siê nie bêdzie ró¿ni³ od snów, które ¶ni³e¶ do tej pory ;)
Sam oceñ, czy twoje dotychczasowe sny by³y bezpieczne, a odpowiesz sobie
na pytanie o bezpieczeñstwo LD ;)
Tak wiec chcia³bym aby¶cie odpowiedzieli mi na kilka pytañ:
1) Czy s± jakie¶ negatywne skutki LD ?
Tobson napisa³:
Oprócz szoku egzystencjonalnego i zmiany mentalnosci myslenia? Chyba nie ;-)
SasQ napisa³:
LD samo w sobie raczej ci nie zaszkodzi, bo inaczej móg³by¶ sobie zrobiæ
krzywdê tak¿e w "zwyk³ym" ¶nie. Jak ju¿ mówi³em, ró¿nica miêdzy snem
"zwyk³ym" a LD jest tylko na poziomie "psychicznym" - albo wiesz, ¿e
w³a¶nie ¶nisz, albo tego nie wiesz. Tak jak mo¿esz wiedzieæ, ¿e w portfelu
masz jeszcze 5 z³, albo tego nie wiedzieæ ;)
LD jest tylko narzêdziem, wiêc samo w sobie nie jest ani dobre ani z³e.
Problemy mog± siê braæ tylko z niew³a¶ciwego podej¶cia do kwestii LD.
Np. kto¶ mo¿e przywi±zywaæ do tego zbyt du¿± wagê [co mo¿e robiæ tak¿e
ze zwyk³ymi snami ;J], np. przy¶ni mu siê jakie¶ straszyd³o a on bêdzie
my¶la³, ¿e naprawdê co¶ go opêta³o ;) Albo sobie ubzdura ¿e jest jakim¶
wielkim psionikiem i LD to jakie¶ jego zaawansowane czary-mary ;D
[zna³em kilka takich oszo³omów :P]. Niektórzy te¿ zbytnio na siebie
naciskaj± podczas æwiczeñ LD, przez co niepotrzebnie siê stresuj± i
ka¿d± noc bez LD traktuj± jako "niewykorzystan±" :P
Tak wiêc je¶li zachowasz zdrowy rozs±dek, to nic ci nie grozi ;)
2) Czyta³em maile z ONEIRO wspominali¶cie w nich o parali¿u sennym.Je¿eli by mnie co¶ takiego spotka³o to jak mia³bym siê zachowaæ? Czy co¶ mog³o by mi siê co¶ staæ?
Tobson napisa³:
Przede wszystkim sie uspokoic, nieobawiac sie uduszenia (wydaje nam sie wtedy ze nie mozemy oddychac, lecz to nieprawda, oddychamy caly czas), i probowac powoli otworzyc oczy...
SasQ napisa³:
Nawet o tym nie wiesz, ale spotyka ciê to ka¿dej nocy, i to nawet po
kilka razy :D Parali¿ przysenny to normalna funkcja mózgu w czasie snu
REM i s³u¿y jako zabezpieczenie, ¿eby¶ nie odgrywa³ ruchów sennego cia³a
na jawie [hehe wiêc parali¿ to twój przyjaciel ;D]. Nie jest on wiêc
bezpo¶rednio zwi±zany z LD i wielu ludziom którzy LD nie trenuj±, równie¿
siê on przytrafia [i wtedy s± przera¿eni bo nie wiedz± co siê dzieje :P].
Je¶li przytrafi siê tobie, to postaraj siê zachowaæ spokój i przypomnieæ
sobie, ¿e to normalna rzecz która wystêpuje w czasie snu, i potrafi sama
ust±piæ bez niczyjej pomocy. Wystarczy chwilê poczekaæ. Mo¿esz te¿ ponownie
zasn±æ, a po chwili obudzisz siê ju¿ normalnie, po ust±pieniu parali¿u.
Ja mam jeszcze jeden sposób, mo¿e ju¿ o nim wspomina³em.. Staram siê
poruszyæ "kciukiem" prawej stopy. Zawsze powoduje wy³±czenie siê parali¿u,
przynajmniej u mnie ;) Parali¿ nie jest trwa³y, to jedynie chwilowa blokada
neuronów w pniu mózgu, gdzie mózg chwilowo zaprzesta³ wydzielania
neurotransmiterów [chocia¿ mo¿e w "techniczno-chemiczne" szczegó³y
nie bêdê tu wchodzi³ ;J]
Johny napisa³:
Ca³kowicie zgadzam siê z SasQ, korzysta³em z metody ruszenia du¿ym
palcem u nogi podczas parali¿u (wtedy, kiedy siê go jeszcze ba³em;) ) i
natychmiast ustêpowa³. :) Najwa¿niejsze, aby nie wpa¶æ w panikê, tzn.
nie zacz±æ ruszaæ na si³ê wszystkimi czê¶ciami cia³a, wtedy zwykle
bardzo siê boimy podczas i po parali¿u i trudno jest potem po³o¿yæ siê
znów do ³ó¿ka.
Warto jeszcze nadmieniæ, ¿e ¶wiadome prze¿ywanie parali¿u przysennego
nie jest niczym gro¼nym, nic z³ego nie mo¿e nam siê staæ - nawet je¶li
wpadniemy w panikê. No chyba, ¿e mamy k³opoty z sercem i nie mo¿emy
prze¿ywaæ zbyt silnych emocji.


Kolejne cytaty z listy Oneiro:
Lista Oneiro napisa³:
SasQ napisa³:
> Leze na lozku zasypiam i nagle budze sie, czuje sie normalnie pelen
> swiadomosci, no fajnie obudzilem sie tylko jest jeden problem. Po
> chwili orientuje sie, ze nie moge sie poruszyc ani nic.

To zjawisko nazywa siê "parali¿ senny". Mimo gro¼nie brzmi±cej nazwy
jest to naturalne zjawisko, które przytrafia siê ka¿demu kilka razy w
ci±gu nocy, tylko zazwyczaj wtedy ludzie ¶pi± i nie s± ¶wiadomi tego,
co siê dzieje z ich cia³em ;)
Parali¿ senny to mechanizm uruchamiany przez mózg na czas wej¶cia
w fazê snu REM [t±, w której ¶nimy ¿ywe marzenia senne]. Polega on na
czasowym zablokowaniu po³±czeñ nerwowych miêdzy mózgiem a rdzeniem
krêgowym, by "wy³±czyæ" miê¶nie szkieletowe na czas snu. Zapobiega to
odgrywaniu fizycznym cia³em ruchów, które robimy we ¶nie. Gdy faza REM
siê koñczy, a poziom substancji chemicznych w neuronach wraca do normy,
parali¿ zanika.

> zaczalem czuc jakby trudnosc oddychania, jakby ktos uciskal
> mi koldre i wchodzil na klatke piersiow

Te wra¿enia to tylko z³udzenie i s± spowodowane utrat± czucia w
klatce piersiowej. Gdy jej nie czujesz, wyda ci siê ciê¿ka i
przypominaj±ca beton, albo mo¿esz mieæ wra¿enie, ¿e nie oddychasz,
ale to nieprawda. Oddychanie jest automatyczne i gdy go nie
kontrolujesz, jest kontrolowane przez pêtlê nerwow± w rdzeniu
krêgowym i nie podlega parali¿owi przysennemu. Mechanizm ten dzia³a
na zasadzie odruchu, wiêc je¶li by¶ rzeczywi¶cie przesta³ oddychaæ,
obni¿ony poziom tlenu we krwi momentalnie spowoduje zadzia³anie
odruchu i nabranie powietrza. Jak nie wierzysz, to spróbuj ;)
Ciekawe ile uda ci siê powstrzymaæ oddychanie ;)

Czasem te¿ pojawiaj± siê inne uczucia: ³omotanie serca, wra¿enie
wibrowania cia³a itp. Gdy zaczniesz siê im uwa¿niej i ze spokojem
przygl±daæ, zobaczysz, ¿e to nic strasznego ;)

> Bylem przekonany, ze krzycze i poruszam cialem (jakby rzucanie na
> lozku) jednak ojciec, ktory byl w pokoju powiedzial mi potem, ze
> nic takiego nie bylo. Bylo to dla mnie strasznie dziwne bo moglbym
> przysiac, ze krzyczalem i ruszalem sie!

Widzisz? :> To wszystko dzia³o siê tylko w twoim umy¶le ;)
A twoje cia³o spa³o sobie spokojnie na ³ó¿ku :>
To jest jak w Matrixie - wra¿enia, które produkuje mózg, mog±
siê wydawaæ bardzo realne, ale nie s±.

Dalej jest trochê dyskusji o tym, dlaczego tekst z wikipedii o parali¿u przysennym (pora¿enie przysenne) jest totalnym idiotyzmem - je¶li kto¶ chce, pode¶lê.



Post zosta³ pochwalony 4 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Czw 14:26, 12 Cze 2008, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Nie 10:16, 15 Pa¼ 2006 Zobacz profil autora
tom



Do³±czy³: 21 Gru 2006
Posty: 247
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 2 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gliwice okolice

Post
parali¿ przysenny jest podczas fazy rem, czyli jak ¶nimy... a czy mo¿na ¶wiadomie obudziæ sie ze snu ale tak by parali¿ zosta³? ponoæ idzie go wykorzystaæ do OOBE, nie? bo ja przewa¿nie jak sie obudze ¶wiadomie podczas snu (robie to jak mam koszmary) to normalnie wszytsko, budze sie i git, ¿adnego parali¿u. Pamiêtam tylko z dzieciñstwa ¿e mia³em sny o jakim¶ potworze sta³ przedemn± a ja chcia³em uciec a nie mog³em, zawsze my¶la³em ¿e to strach mnie sparali¿owa³ Wink
wiêc jak, idzie "wej¶c" do parali¿u budz±c sie ze snu?
jakie¶ techniki>?Razz
pozdrawiam


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 15:22, 06 Sty 2007 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Zdarza³o mi siê budziæ siê ze snu (zdarza siê to ludziom gdy ma³o ¶pi±, czy s± zestresowani - cokolwiek) kiedy parali¿ jeszcze nie ust±pi³, jedna z relacji. Zdarzy³o mi siê te¿ obudziæ w parali¿u widz±c hipnagogiê wzrokow± (czu³em cia³o, le¿a³em w ³ó¿ku, powieki mia³em zamkniête) - okno autobusu, czytaj±c wcze¶niej o techince wpatrzenia siê w stabiln± hipnagogiê wzrokow± wpatrzy³em siê w szczegó³y framugi tego okna i ani siê obejrza³em - kiedy ruszy³em rêk± ruszy³em senn± rêk± i by³em ju¿ w autobusie. :) Szok by³ tak du¿y, ¿e zd±¿y³em rozejrzeæ siê po nim (by³ prawie pusty) i siê obudzi³em. :)


Je¶li chodzi o techniki wywo³ania, mam technikê na wej¶cie w parali¿, ale nie ze snu, tylko z ³ó¿ka. W skrócie polega na tym, aby obudziæ siê nie poruszaj±c niczym i nie otwieraj±c oczu, przygotowaæ siê na dziwne doznania i pozostaæ spokojnym. :) Jedna z relacji tu (chodzi mi do tu o tekst momentu pojawienia siê parali¿u): http://psajko.fora.pl/viewtopic.php?t=55.

Raz z takiego w³a¶nie parali¿u, te¿ dziêki metodzie z oczami (w momencie wyst±pienia wibracji i pisku podnie¶æ oczy tak, ¿eby "patrzy³y" na czo³o) przysz³y do mnie hipnagogia s³uchowe i wzrokowe, najpierw us³ysza³em swój w³asny g³os, który mówi³ akurat o tym o czym my¶la³em (o marze nocnej), a potem zobaczy³em zdjêcie mary nocnej i tekst pod spodem, po chwili ju¿ czyta³em w ³ó¿ku jak±¶ gazetkê z tym zdjêciem i tekstem (oczywi¶cie nie by³a to rzeczywisto¶æ, nawet le¿a³em w drug± stronê na ³ó¿ku), niestety w miêdzyczasie zapomnia³em o utrzymaniu ¶wiadomo¶ci i to do¶wiadczenie przerodzi³o siê w najnormalniejszy sen, z którego pó¼niej siê obudzi³em. (pamiêtam ca³y, od momentu le¿enia z gazetk± [w zasadzie to i od parali¿u] do obudzenia siê)

Co do tego jak siê obudziæ nie poruszaj±c i nie otwieraj±c oczami - z LD jest to proste, ale mo¿na to zrobiæ bez LD w formie sugestii. Wtedy trenowa³em akurat metodê Silvy (sam± metodê, ¶wiatopogl±du tego Pana nie przyj±³em:P), wiêc ³atwiej mi by³o o autosugestiê nie poruszania siê, a poza tym dodatkowo ju¿ wcze¶niej zna³em metodê budzenia siê po ka¿dej fazie REM. Przypomina metodê alfa-budzika i te¿ polega na sugestii, ale przede wszystkim niewerbalnej. (oczywi¶cie w rezultacie budzimy siê tylko z kilku jednej nocy, nie ze wszystkich, chocia¿ raz uda³o mi siê prawie ze wszystkich, bez pierwszej;) )


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Pi± 13:19, 31 Sie 2007, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Sob 20:01, 06 Sty 2007 Zobacz profil autora
tom



Do³±czy³: 21 Gru 2006
Posty: 247
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 2 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gliwice okolice

Post
aha Smile dziêki, bo ja jak sie budze w nocy po ¶nie to przypominam sobie go i od razu sie poruszam i chwytam za komórke ¿eby zapisaæ sen :] tak wiêc dzi¶ sobie odpuszcze spisanie snu i zobaczy sie Smile mam nadzieje ¿e nie zasne Smile
pozdrawiam


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 20:18, 06 Sty 2007 Zobacz profil autora
zparali¿owany
Go¶æ





Post
Witam! Ja bardzo czêsto do¶wiadczam parali¿u. Nauczy³em siê np. poprosiæ osobê która jest w tym samym pokoju ¿eby mnie obudzi³a; poruszaæ nie tylko palcami itp. Je¿eli parali¿ jest s³abszy mam pe³n± ¶wiadomo¶æ i potrafiê normalnie rozmawiaæ. O dziwne zauwa¿y³em ¿e mo¿na go wyczuæ kilka godzin przed snem. Prawdopodobnie ma to zwi±zek ze zmêczeniem mózgu. Niestety u mnie to dziadostwo ma tendencjê do zawieszania, co jest szczególnie nieprzyjemnie przy mocnych parali¿ach Smile Czasami trafiaj± mi siê takie, które potrafi± wybiæ mnie ze snu. Przyk³ad: ¦ni mi siê normalny sen, który w jednej chwili staje siê koszmarem, po czym budzê siê ju¿ w stanie parali¿u i po zawodach Smile Co do wywo³ywania parali¿u to fakt, ¿e czasami wystarczy siê nie poruszyæ podczas przebudzania. Po chwili wyra¼nie czuæ jak nadchodzi. W tym czasie naj³atwiej jest siê z niego wybiæ. Od dzisiaj zabieram siê za LD Smile Pozdro
Wto 23:06, 13 Lut 2007
czarneYo



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 4
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
witam wszystkich...
mam nadzieje ze jest tu kto jeszcze, bo chyba troche pozno mi sie przyszlo...ale tak szczeze to nie znam sie na forach i nie wiem w ktorym miejscu miala bym sie wypowiedziec a raczej zadac pytanie zeby bylo na czasie. Bo ja w sprawie tych calych porazen przysennych. Wsumie to sama w sobie sie tym nie zainteresowalam tylko moj chlopak. Bo ja stwierdzilam ze to kolejny kretynski i dziwny sen, bo mam ich wiele. Tylko jak nie mogl z mojego powodu przespac kolejnej nocy to sie zainteresowal.

Tak sobie tu poczytalam co bylo napisane i tak jakos nie wszystko mnie sie zgadza. Bo np. mnie sie do dzieje nie na koncu spania przed obudzeniem tylko jak zasypiam. I objawia sie to troche inaczej. Najbardziej przeszkadza mnie to ze nie mam na to zadnego wplywu i nie moge przez to normalnie zasnac. Bo to jest tak ze klade sie normalnie spac. I przed samym zasnieciem wpadam w jakas jak by to nazwac otchlan. Cos nieopisanego wciaga mnie gdzies z taka straszna sila. Nic do okola nie widze, w chorrorach sennych zazwyczaj jest czarno a tam jest przerazliwie bialo. I to jest tak ze to cos mnie wciaga a ja nie moge sie ruszyc zeby sie uwolnic lub zeby to cos mnie puscilo. Wiem o tym ze leze na lozku i mysle normalnie, to znaczy tak realnie, ze musze otworzyc oczy. Tylko ze wtedy sie nie da, zawsze chce wyciagnac rece do chlopaka zeby sie go zlapac i zeby mnie tam nie wciaglo ale nigdy nie umiem tego zrobic. Mimo ze jest tam bialo to przerzaliwie strasznie. Zawsze jak mnie to cos wciaga to mam wrazenie ze nie moge oddychac, ze wszystkie czynnosci mojego ciala sa wylaczone od ruszenia sie, najmniejsza czescia ciala do oddechu czy bicia serca. Poszla bym z tym czyms zeby sprawdzic gdzie to mnie ciagnie ale boje sie ze sie udusze. I wtedy przychodzi paniczny strach i staram sie wszystkimi silami wydostac z tamtad, paraliz sprawia ze nie moge sie ruszyc tylko mysli mam czynne "musisz sie ruszyc, rusz sie, czym kolwiek rusz" i tak sobie wmawiam i nagle sie ruszam i jestem w pokoju ktorym zsypiam. Potem wystarczy ze zamkne oczy i momentalnie znow mnie wciaga. I tak moze dziac sie w nieskonczonosc, ale po ktoryms razie szlak mnie trafia i wystarczy ze zlapie za reke chlopak i juz mnie sie to nie sni (jezeli mozna nazwac to snam). Czy to tez jest porazenie senne?? jezeli tak to czemu jakies takie inne od opisywanych wczesniej??


Ale sie rozpisalam. ALe krocej nie umiem tego opisac. Pozdrawiam. Jak by jeszcze ktos mial ochote to milo by mi bylo gdyby sie wypowiedzial.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 17:46, 28 Maj 2007 Zobacz profil autora
Fete de la faim
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 26 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Grudzi±dz/Toruñ
P³eæ: Kobieta

Post
Ciekawe, jeszcze nie s³ysza³am o czym¶ takim... Z jednej strony jest to faktycznie niepokoj±ce, z drugiej jednak - imponuj±ca ³atwo¶æ wchodzenia w "inne stany ¶wiadomo¶ci". Byæ mo¿e do przezwyciê¿enia strachu wystarczy wiêksza wiara w siebie, utwierdzenie siê w przekonaniu, ¿e wszystko to dzieje siê tylko w umy¶le. Fakt, ¿e po z³apaniu ch³opaka za rêkê strach mija, ¶wiadczy o tym, ¿e mo¿na to pokonaæ sam± autosugesti±.
A mo¿na wykorzystaæ do LD. Te¿ kwestia wiary w siebie - starczy³aby próba jakiej¶ zmiany otoczenia, podparta oczywi¶cie solidnym przekonaniem, ¿e siê powiedzie.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 19:00, 28 Maj 2007 Zobacz profil autora
czarneYo



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 4
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
nie bardzo umiem wytlumaczyc to co chce napisac bo zupelnie sie na tym nie znam, ale jesli chodzi o lapanie chlopaka za reke to nie lapie sie dlatego zeby min±³ strach, mogla by to byc kazda inna osoba ktora by mnie po prostu trzymala, wtedy po prostu nie moge sie wylaczyc bo czuje czyjs dotyk i nie wchodze do tego czegos nazwijmy to moim snem


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 22:33, 28 Maj 2007 Zobacz profil autora
salvador
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 01 Lut 2007
Posty: 643
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 25 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
zdaje siê ¿e twoim podstawowym problemem to:zbyt mocne przywi±zanie do cia³a!
Cz³ek w istocie dualistyczny jest. cia³o zostaw w wygodnej pozie na ³ó¿ku. Nic mu siê nie stanie(no chyba ¿e masz stwierdzon± przez lekarzy chorobe w stylu astma czy uszkodzenie serca), juz ono wie jak siê wentylowaæ itd, ¿eby wszystko by³o ok. A nawet je¶li co¶ by sie dzia³o nie tak, ju¿ to cia³o ciê wybudzi czym prêdzej, ¿eby¶ zdecydowa³a co teraz Wink Potrafiê zrozumieæ twój lêk przed nieznanym...ale zapewniam ciê, ze wystarczy ¶mia³o spojrzec przed siebie. Widaæ ¿e masz wrodzone zdolno¶ci aby zostac ¶wietnym podró¿nikiem po zakamarkach w³asnego umys³u. To trochê jak z nauk± p³ywania. boisz sie stracic kontakt z twardym gruntem, ale jak juz siê odwa¿ysz, zobaczysz jak przyjemne jest p³ywanie , czy podziwianie podwodnego ¶wiata.(¿eby to porównanie by³o bardziej trafione..niech bêdzie ¿e nurkujesz z niekoñcz±cym siê zapasem tlenu;))
a wiêc DO DZIE£A!


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 22:53, 28 Maj 2007 Zobacz profil autora
Ras Psajko
Administrator


Do³±czy³: 19 Kwi 2006
Posty: 547
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 5 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Ziemia (chyba)
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
mia³em tak dzisiaj... i choæ ogarnia³ mnie strach to stara³em siê temu poddaæ - gdy siê poddawa³em to lekko ustêpowa³, ale ja siê budzi³em... by³em strasznie zmêczony i chcia³em zasn±æ znów i znów siê to dzia³o i znów strach i znów opanowanie i znów pobódka... i tak kilka razy, a przez ca³y czas nie traci³em ¶wiadomo¶ci
dopiero rano do koñca ogarn±³em t± sytuacjê i zauwa¿y³em swój b³±d - pobudki by³y fa³szywe, i mo¿na by³o je wykorzystaæ do ld - a ja zamiast tego spowrotem wchodzi³em w stan parali¿u Razz
tak, czy inaczej wieczorne wchodzenie w takie stany nie jest "norm±", ale s±dze ¿e spokojnie da siê czerpaæ z tego pozytywne do¶wiadczenia. u mnie jednak taki stan siê pojawia przy bardzo wysokiem zmêczeniu cia³a, a mniejszym zmêczeniu umys³u (czytaj - 24h na nogach z mocnym piciem, potem 4-5 h snu, "leczenie siê" tym czym siê zatru³o, znów 4-5 h snu i intensywny poniedzia³ek ;> )


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 10:05, 29 Maj 2007 Zobacz profil autora
czarneYo



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 4
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
ja nie orientuje sie w LD i nigdy do czegos takiego nie dazylam, robi mi sie samo to co mi sie robi i nie mam na to zadnego wplywu. Nie wiem czy jak przychodzi wieczor i klade sie spac to zasne normalnie i czy bede miala jakies dziwne paralize nie wiem zupelnie od czego to zalezy. Jak to cos mnie wciaga to staram sie ruszyc i "obudzic". Bo w stanie ktory mnie sie przytrafia nie moge oddychac, ja mam klaustrofobie i ogolnie fobie na punkcie swojego oddychania strach jest wiekrzy. Jest jakis sposob zeby to cos mi sie nie powtarzalo, albo zeby cos tym osoagnac?? nie wiem, zeby te cusie mialy jakis sens??


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 11:30, 29 Maj 2007 Zobacz profil autora
Ras Psajko
Administrator


Do³±czy³: 19 Kwi 2006
Posty: 547
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 5 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Ziemia (chyba)
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
przede wszystkim to musisz zrozumieæ, ¿e ZAWSZE jak siê k³adziesz spaæ to masz te "dziwne cusie" zwane parali¿ami przysennymi... jedyne co siê zmienia to fakt, ¿e twój ¶wiadomy umys³ mo¿e zasn±æ wcze¶niej (i ich nie pamiêtasz), albo pó¼niej (i prze¿ywasz to co prze¿ywasz)
wiêc pewnie siê bêdê powtarza³, ale:
- parali¿e s± po to, ¿eby ci siê w nocy nic nie sta³o (czytaj, ¿eby¶ np. nie lunatykowa³a)
- skoro s± zawsze to nie trzeba siê nich baæ - spokój to droga do przyjemnego snu Very Happy

i teraz 2 mo¿liwo¶ci co z tym zrobiæ:
- starasz siê pozbyæ jakiejkolwiek my¶li i "czekaæ" (bez intencji), a¿ umys³ za¶nie
- uwydatniæ to i poexperymentowaæ - prawdopodobnie nastanie jaki¶ nieoczekiwany mi³y stan odmiennej ¶wiadomo¶ci (ld, oobe, czy jak kto chce toi nazwaæ)

zarówno do 1 i 2 opcji prowadz± 2 drogi (a pewnie i wiêcej):
- poprostu "uwierzenie" i zrozumienie tego o czym pisa³em wcze¶niej - to normalne i dzieje siê co noc
- medytacja za dnia i odgrywanie tej sytuacji w kontrolowanych warunkach... czyli na sucho w twojej wyobra¼ni

powodzenia


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 11:49, 29 Maj 2007 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Dok³adnie. Przede wszystkim siê uspokoiæ. Wiem, ¿e to nie ³atwe, sam zmaga³em siê ze strachem nie wiem czy nie przez miesi±c, potem by³o ju¿ tylko lepiej. Parali¿e ca³e ¿ycie nachodziæ Ciê nie bêd± - u mnie ju¿ usta³y pozostawiaj±c fajn± umiejêtno¶æ. ;) Choæ nie powiem, sporadycznie i same siê przydarzaj±. Powodów wystêpowania mo¿e byæ wiele, czêsto jest to jaka¶ zmiana w ¿yciu, baaardzo czêsto stres, czy przepracowanie. U mnie powodem by³o bardzo silne wg³êbianie siê w swoj± sferê oniryczn± i zabawy ¶wiadomo¶ci± podczas nocy.

Najfajniejsze wspomnienia z parali¿y mam w³a¶nie wtedy, kiedy le¿a³em i czeka³em spokojnie co siê dalej stanie - wiêc i Tobie to polecam. Wy¿ej piszê te¿ o metodzie z oczami, nie bêdê siê powtarza³, przeczytaj i zastosuj nastêpnym razem. ;-)

Ca³kiem mo¿liwe, ¿e po przeczytaniu tego i nastawieniu siê na wypróbowanie jakiej¶ metody parali¿ jak na z³o¶æ ju¿ nie przyjdzie. :) Ach ta ludzka pod¶wiadomo¶æ... ;-)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 13:01, 29 Maj 2007 Zobacz profil autora
czarneYo



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 4
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
no to bede kombinowac...moze do czegos dojde moimi cusiami. Dziekuje wszystkim za wypowiedzi i dobre rady...Smile


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 15:53, 29 Maj 2007 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Problemy i pytania / Odpowiedzi na pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Nastêpny
Strona 1 z 18

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin