Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
D³ugo¶æ snu a LD - odstêpstwo od regu³y + wp³yw dnia na sen

 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
D³ugo¶æ snu a LD - odstêpstwo od regu³y + wp³yw dnia na sen
Autor Wiadomo¶æ
Fete de la faim
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 26 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Grudzi±dz/Toruñ
P³eæ: Kobieta

Post D³ugo¶æ snu a LD - odstêpstwo od regu³y + wp³yw dnia na sen
Wiadomym jest, ¿e im d³u¿ej ¶pimy - czy to k³ad±c siê wcze¶niej, czy d³u¿ej ¶pi±c rano - tym bardziej wzrastaj± nasze szanse na ¶wiadomy sen. Wczoraj jednak "zaliczy³am" krótkiego LD-ka w czasie bodaj¿e trzygodzinnego snu nad ranem. Zagada³am siê ze znajomym do pó¼na w nocy i po³o¿yli¶my siê oko³o pi±tej, wstali¶my natomiast o ósmej. W tym czasie mia³am sporo do¶æ ¿ywych i ciekawych snów, w których g³ównym motywem by³y tramwaje.
W pewnym momencie nast±pi³ spontaniczny czajnik i niewiele my¶l±c, wskoczy³am na przyczepê tramwaju (sic, wiem, ¿e tramwaje raczej nie miewaj± przyczep). Przejecha³am siê kawa³ek, a noc by³a piêkna, ciep³a i gwia¼dzista. Gdy postanowi³am zeskoczyæ, znajdowa³am siê ju¿ jakby w pó³¶nie i wiedzia³am, ¿e muszê "dorabiaæ" sobie senn± scenografiê. Za tramwajem po obu stronach ulicy sta³y dwa rzêdy kinowych foteli, pomiêdzy nimi natomiast zia³a czarna dziura. Niewiele my¶l±c wskoczy³am w ni± i natychmiast siê obudzi³am - au fond na tym polega mój problem z utrzymaniem siê w LD, reagujê za bardzo spontanicznie, zamiast postaraæ siê skupiæ na szczegó³ach etc.
Nie wiedzia³am, gdzie to wrzuciæ, ale jak na dzia³ "relacje" sen by³ raczej ma³o ciekawy, wiêc piszê tutaj, aby pokazaæ ciekawe odstêpstwo od wymienionej na pocz±tku zasady.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 19:51, 03 Maj 2007 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Wiele osób o tym w³a¶nie pisuje, mi te¿ siê to zdarza, ¿e ¶piê krótko i mam LD, je¶li jest jaka¶ zmiana w miejscu snu, czy w ¿yciu to LD czêsto zdarzaj± siê te¿ w ¶rodku nocy, np. 2, 3 godzina. Wtedy te¿ czê¶ciej zdarzaj± siê ¶wiadome parali¿e przysenne, je¶li kto¶ takie miewa.

To wszystko wi±¿ê siê z tym, ¿e to po prostu nie by³o zwyczajowe. :) Takie zaburzenie snu.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 21:26, 03 Maj 2007 Zobacz profil autora
Fete de la faim
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 26 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Grudzi±dz/Toruñ
P³eæ: Kobieta

Post
Fajna sprawa, chocia¿ przez ca³y nastêpny dzieñ chodzi³am jak pijana; zazwyczaj sypiam osiem godzin. A poza tym to w ³ó¿ku, nie na pod³odze :]
Zauwa¿y³am równie¿, ¿e na intensywno¶æ marzeñ sennych - a tym samym na LD - ma intensywno¶æ prze¿yæ za dnia. Je¶li na jawie du¿o siê dzieje, odbija siê to w ¶nie.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 21:33, 03 Maj 2007 Zobacz profil autora
salvador
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 01 Lut 2007
Posty: 643
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 25 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Gratulujê kolejnego snu ¶wiadomego!
Z mojego do¶wiadczenia, spanie "ekstremalne", t.j. w obcym miejscu czy na pod³odze, w niewygodnym,obcym ³ó¿ku, lub (jesli nie ¶pimy tak ca³y czas, a tylko sporadycznie)z drug± osob± przy boku, czêsto sprzyja LD. Prawdopodobnie bierze siê to z czestego, ultrakrótkiego przebudzania siê w nocy w skutek niewygodnej pozycjii itd. Wystarczy wtedy pomy¶leæ sobie o LD, albo zrobiæ jakis RCH. Kiedy goszczê u siebie na noc moich przyjació³, czêsto sam ¶pie na pod³odze w³a¶nie z w.w.powodówWink
a propos nie wygody, czêsto pomaga³ mi kamieñ, którego uzywam(opis w TECHNIKACH...."sposób na kamyczek") do LD, a który potem "wêdruje "sobie po ³ó¿ku. Impuls nie jest zbyt silny, ¿eby siê od razu przebudziæ, a powoduje subtelne niewygody, które tak jak na skurze odciskaj± siê na mmarzeniu sennym, czêsto niosac ze soba u¶wiadomienie w³asnej nieswiadomo¶ci;)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 10:29, 04 Maj 2007 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Fete de la faim napisa³:
Zauwa¿y³am równie¿, ¿e na intensywno¶æ marzeñ sennych - a tym samym na LD - ma intensywno¶æ prze¿yæ za dnia. Je¶li na jawie du¿o siê dzieje, odbija siê to w ¶nie.


T. W. Rinpocze na wyk³adzie:

[...] Drug± rzêcz± s± g³ówne atrakcje, to znaczy, ¿e w ci±g³o¶ci ¿ycia znajdujemy czasem takie "g³ówne atrakcje". I to drugie przygotowanie [Rinpocze opowiada o trzech przygotowaniach do ¶wiadomego ¶nienia] polega na przezwyciê¿eniu przywi±zania do tych g³ównych atrakcji. Na przyk³ad ludzie którzy wykonuj± tê sam± pracê przez 30 lat... Jak by na to nie spojrzeæ, jest to raczej nudne ¿ycie. I nic siê nie dzieje, codziennie to samo. Wychodz± zawsze z tego samego korytarza, i wchodz± do drugiego, który jest taki sam. Spotykaj± tych samych ludzi, robi± ca³y czas to samo, ci±gle powtarzaj±. Mo¿e czasem w weekend wydarzy siê co¶ nowego, ale w tygodniu dzieje siê ci±gle to samo. Mo¿na przewidzieæ co bêdzie siê dzia³o za tydzien, za dwa. Mo¿na przewidzieæ, ¿e ta osoba bêdzie mia³a takie same, ci±g³e sny. Je¶li co¶ zmieni siê w ¿yciu, lub powstanie jakie¶ du¿e wewnêtrzne pragnienie takiej zmiany, lub nawet powstanie jaki¶ pod¶wiadomy tor dla takiej zmiany, wtedy w snach zaczynaj± pojawiaæ siê zmiany.

Je¶li co¶ zdarzy siê nagle w naszym ¿yciu, co¶ niespodziewanego, jest to efektywn± przyczyn± zmiany snów. Przy takich zdarzeniach powinni¶my my¶leæ "o, to interesuj±ce, to mój sen". Dam wam przyk³ad, jedz±c ¶niadanie rozmawiamy o tygrysie, po ¶niadaniu idziemy do biura i widzimy jakiego¶ wielkiego psa. Nigdy takiego nie widzieli¶my, jest ogromny i wygl±da potê¿ne. Dwie rzeczy mog± spowodowaæ sny: Interesuj±ca rozmowa o tygrysie przy ¶niadaniu, poniewa¿ nie ka¿dego ranka rozmawiamy o tygrysie, kiedy pijemy rano herbatê. I spotkanie tego psa, poniewa¿ nie codziennie spotykamy takiego du¿ego psa. Takiego ranka zdarzy³y siê dwie niecodziennie drzeczy, mog± one byæ bardzo siln± przyczyn± zmieniaj±c± ci±gle takie same sny.

Wiêc podczas takich dwóch zdarzeñ nale¿y siê skupiæ, medytowaæ. Je¶li rozmawiasz o tygrysie z rana, pomy¶l "to bardzo interesuj±ca rozmowa - to jest na pewno mój sen". A kiedy spotykasz tego du¿ego psa, jakiego nigdy nie widzia³e¶ nie my¶l "oo, jaki on du¿y! Niewiarygodne!", tylko my¶l "to niesamowite, to na pewno mój sen."

A trzecie przygotowanie robimy zanim pójdziemy spaæ. [..]


W duu¿ym skrócie pierwsze przygotowanie polega na rozpoznaniu, ¿e ci±gle ¶nimy, a trzecie na przytomnym oczyszczeniu i przygotowaniu siê do snu. To co wy¿ej przet³umaczy³em nazywa siê oczyszczeniem ¶ladów karmicznych. (pisa³em o tym wskrócie w technice "to jest sen" jako dodatkowa technika przed snem, czyli uznanie przed snem ca³ego dnia za sen)


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Pon 14:50, 06 Sie 2007, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Pi± 14:21, 04 Maj 2007 Zobacz profil autora
Fete de la faim
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 26 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Grudzi±dz/Toruñ
P³eæ: Kobieta

Post
Cytat:
Dam wam przyk³ad, jedz±c ¶niadanie rozmawiamy o tygrysie, po ¶niadaniu idziemy do biura i widzimy jakiego¶ wielkiego psa.

Ostatnio po szkolnym dniu patrona chodzi³am po sklepach w stroju stylizowanym na ¶redniowieczny, a na plecach mia³am napisane "kot" i ca³y czas pilnowa³am siê, ¿eby napis by³ zas³oniêty w³osami. Sama ta sytuacja by³a tak surrealistyczna, ¿e niejako zmusza³a mnie do ci±g³ego przeprowadzania testów rzeczywisto¶ci. Staram siê zreszt± wzbogacaæ banalne aspekty codzienno¶ci, zawsze zmieniaæ co¶, tak, by nie popa¶æ w rutynê.
Cytat:
Z mojego do¶wiadczenia, spanie "ekstremalne", t.j. w obcym miejscu czy na pod³odze, w niewygodnym,obcym ³ó¿ku, lub (jesli nie ¶pimy tak ca³y czas, a tylko sporadycznie)z drug± osob± przy boku, czêsto sprzyja LD.

W wakacje czekaj± mnie wiêc chyba codzienne sny ¶wiadome :] Dzisiejszej nocy nie zmru¿y³am oka ani na chwilê, po³o¿ywszy siê na trochê rano od razu wesz³am w trans, wiêc zapewne wieczorem czeka mnie co¶ ciekawego.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 13:46, 05 Maj 2007 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin