Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
RT-spojrzenie na wlasne d³onie
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
RT-spojrzenie na wlasne d³onie
Autor Wiadomo¶æ
alice
Go¶æ





Post RT-spojrzenie na wlasne d³onie
Witam! W moim przypadku LD uda³o mi sie uzyskac do¶c szybko, mo¿e dlatego ¿e w przesz³o¶ci mia³am ju¿ ¶wiadome sny tylko nie do koñca wiedzia³am co to jest Wink Niedawno natknêlam sie na parê artyku³ów na ten temat i ca³a ta sprawa szalenie mnie zainteresowa³a. Dzia³o sie to pó¼nym wieczorem wiêc pierwszej nocy nie mia³am LD, a przez ca³y nastêpny dzieñ by³am ostro zmotywowana i do¶c czêsto wykonywa³am RT polegaj±cy na patrzeniu na w³asne d³onie gdzy¿ podobno we ¶nie wygl±daja one inaczej ni¿ w realu. Tej samej nocy przekonalam siê ¿e to prawda Very Happy poprostu spojrza³am na d³onie we ¶nie i zobaczy³am ¿e s± one troche wyd³u¿one i nienaturalnie powyginane Shocked trochê siê przestraszylam ale od razu u¶wiadomi³am sobie ¿e to tylko (albo a¿) sen!! Mia³am jeszcze pare takich snów tej samej nocy, co prawda mia³am w nich raczej ma³a ¶wiadomo¶c i szybko j± traci³am ale uda³o mi siê ja odzyskaæ parê razy w³a¶nie po spojrzeniu na d³onie. Szkoda tylko ¿e przez te przerwy w ¶wiadomo¶ci ma³o zapamiêta³am z tych snów i by³y one raczej krótkie, wiem ¿e du¿o w nich lata³am, siedzia³am na dachu swojego domu i takie tam bajery Wink Ale to chyba tylko kwestia wprawy i poprawienia koncentracji, mam zamiar jeszcze nad tym popracowac Very Happy A dziennika snów nie prowadzê i raczej nie zaczne bo nie mam na to czasu rano Sad pozatym w moim przypadku to nie jest konieczne do LD. A RT z d³onmi polecam bo jest ³atwe w wykonaniu i skuteczne. Czyta³am o tej metodzie w paru artyku³ach, wiêc chyba jest sprawdzona, ale ciekawi mnie jak to siê wogóle dzieje ¿e we ¶nie d³onie wygl±daja inaczej i czy tylko ja to zauwa¿y³am czy to ju¿ regu³a.
Pozdro!!
Czw 23:09, 04 Sty 2007
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Ja w swoich pierwszych LD te¿ patrzy³em na d³onie - w tych pó¼niejszych czasem te¿. :) Nie zawsze d³onie wygl±daj± we ¶nie inaczej - u mnie czêsto s± takie ¿ó³to-bia³e jakby pêcherze, tak jak siê du¿o podci±gam na dr±¿ku i zostaj±, czasem te¿ wyginaj± mi siê do ty³u palce.
Ja rozumiem tê technikê trochê inaczej:
Sam zamiar spojrzenia na w³asne rêce we ¶nie jest zajebistym zaczepieniem. Jest go wyraziæ o wiele ³atwiej ("spojrze we ¶nie na swoje d³onie"), ni¿ "we ¶nie zorientujê siê, ¿e ¶niê". :) Z przezwyczajenia patrzy³em sie na swoje d³onie podczas wykonywania innych technik i te¿ wysz³o mi to na dobre - równie¿ polecam. :)

Tu moja pracka, która obrazuje (niejako matrixowo;) ) nat³ok my¶li (niektóre sa bardziej wyra¼ne;) ) podczas odzyskiwania ¶wiadomo¶ci we ¶nie patrz±c na swoje d³onie. :)
[link widoczny dla zalogowanych]


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 23:35, 04 Sty 2007 Zobacz profil autora
Ras Psajko
Administrator


Do³±czy³: 19 Kwi 2006
Posty: 547
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 5 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Ziemia (chyba)
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
alice - z tego co piszesz dajesz radê w osi±ganiu LD, a jedyn± twoj± przeszkod± jest pamiêæ snów... a ¿eby j± polepszyæ konieczny jest niestety dziennik snów. za chwilê dopiszê wypowied¼ do tematu "pamiêæ snów" i wyja¶niê tam jak mo¿na skróciæ pisanie dziennika snów do nawet nieca³ej minuty
pokój


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 0:21, 05 Sty 2007 Zobacz profil autora
Fete de la faim
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 26 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Grudzi±dz/Toruñ
P³eæ: Kobieta

Post
Stosujê teraz tzw. technikê litery - napisa³am sobie ma³e "LD" na d³oni i robiê test rzeczywisto¶ci za ka¿dym razem, gdy zobaczê napis. Zreszt± nie musi to byæ napis, mo¿e byæ cokolwiek nowego - ja mam jeszcze medalion z Hermesem (patron oneironautów, buahaha, si³a autosugestii) i paznokcie pomalowane na niebiesko, bo to najbardziej charakterystyczny kolor wiêkszo¶ci moich snów Razz Zawsze, gdy spojrzê na d³oñ albo naszyjnik przypominam sobie, ¿eby zrobiæ RT, ta metoda zwiêksza ich czêstotliwo¶æ.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 13:08, 06 Lut 2007 Zobacz profil autora
go¶ciu
Go¶æ





Post
W Jodze ¦nienia w metodzie z liter±, czy medalionem wiêkszy nacisk k³adzie siê na sprawdzaniu czy siê nie ¶ni (pytanie siê siebie, czy te¿ powiedzenie, sobie ¿e siê ¶ni) nie tylko gdy zobaczymy, ale g³ównie gdy pomy¶limy o literce/medalionie. Mo¿e byæ to co¶ zupe³nie innego, byle by by³o dla nas nowe.
Wto 16:11, 06 Lut 2007
Tire



Do³±czy³: 23 Sie 2007
Posty: 28
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Cytat:
Stosujê teraz tzw. technikê litery - napisa³am sobie ma³e "LD" na d³oni i robiê test rzeczywisto¶ci za ka¿dym razem, gdy zobaczê napis.

Mi od dwóch-trzech dni intensywnie chodzi po g³owie namalowanie sobie na lewej d³oni niebieskiego kó³ka (RT robiê g³ownie przygl±daj±c siê lewej d³oni) - ciekawe, czy to moja pod¶wiadomo¶æ mi co¶ podpowiada Wink dzisiaj przetestujê...


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 13:06, 30 Sie 2007 Zobacz profil autora
Incognito



Do³±czy³: 04 Sie 2007
Posty: 91
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 2 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
W ramach ciekawostki napiszê o pewnej wariacji na temat owej techniki - dzi¶ odzyska³em ¶wiadomo¶æ senn± spogl±daj±c na... stopy ;D Mia³em dziwne, d³ugie pazury jak jaki¶ kot... Wtedy ju¿ wiedzia³em ¿e to sen.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 18:26, 01 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
tom



Do³±czy³: 21 Gru 2006
Posty: 247
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 2 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gliwice okolice

Post
to akurat ma sie nie jak do tej techniki:P porpostu odzyska³e¶ ¶wiadomosæ spostrzegaj±c jaki¶ odchy³ od normalnosci:)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 21:08, 01 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
Tire



Do³±czy³: 23 Sie 2007
Posty: 28
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Czyli dziêki racjonalizacji Wink


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 13:25, 02 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
salvador
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 01 Lut 2007
Posty: 643
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 25 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
rzek³bym ¿e racjonalizacja w tym wypadku jest juz efektem ¶wiadomo¶ci. Zobaczcie sobie normalne sny, gdy goni± was pomidory, albo gadacie z Elvisem o bak³a¿anach z Biedronki, nikogo to nie dziwi, no mo¿e bak³a¿an, trochê niebieskawy, ale to pewnie nowa odmiana... Very Happy


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 21:45, 02 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
arekrem



Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007
Posty: 60
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Ja pamiêtam sen z dzieciñstwa, w którym ko¶ciotrup wyszed³ z kana³u i wpad³ pod ciê¿arówkê. By³em zdziwiony tylko tym, ¿e studzienka kanalizacyjna by³a na¶rodku drogi... Tak mnie to przerazi³o (lol) ¿e siê obudzi³em...


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 6:42, 03 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
Cavia



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 169
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 14 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: ¯ory

Post
Moje rêcê we ¶nie, bo raz uda³o mi siê na nie spojrzeæ w³asnie podczas snu, mieni³y siê na ró¿owo, ale tak dziwnie. Widzieli¶cie kiedy¶ w ka³uzy rozlane trochê benzyny? W wodzie robi siê taki fajny, mieni±cy kolorek Very Happy no, to tak sie prezentuj± moje rêce we ¶nie.
A cieszê sie ogromnie z jednej rzeczy: raz w szkole sta³o sie co¶ nietypowego i ja wtedy sobie pomysla³am: oj tak Kasiu, teraz to ty ju¿ NA PEWNO ¶nisz. Wyciagne³am rêce z kieszeni na 100% pewna ze bêd± jak ta benzyna w wodzie,piêknie siê mieniæ. Ja patrze, a tu moja normlana be¿owa skóra. Wiecie jaka by³am rozczarowana Laughing , ale to dobrze, bo to swiadczy o skutecznosci tej techniki, ,mnie ona tak nie stresuje jak metoda z zegarkiem i zawsze mam tê nutkê podniecenia:jaki bedzie kolor skóry?
Johny wpatrywa³am siê w zdjecie tej rêki (to twoja? fajnie ci to wysz³o Smile ) i mnie zainspirowa³a, zaczêlam sobie odp³ywaæ w wyobra¼niê, moze nawet wywo³a jakie¶ ma³e LD?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 18:31, 26 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Tak, to moja rêka. ;) Wyci±gniêta prosto ze snu, hehe. :P


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 15:19, 27 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
Cavia



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 169
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 14 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: ¯ory

Post
Johny:Very Happy wyciagnieta prosto ze snu dziêki cudownemu programowi graficznemu Very Happy jakkolwiek jest dosæ inspiruj±ca.
A jeszcze mam ma³y pomys³, dzisiaj go wcieli³am w zycie. Jak kto¶ lubi rysowaæ, to niech odrysuje w³asn± rêkê o³owkiem, a potem postara siê j± jako¶ fajnie zniekszta³ciæ, ¿eby wygl±da³a jak we snie. Jesli ktos jest wzrokowcem, to mo¿e to pomóc w LD, tak samo jak graficzne przedstawienie tego, co chcemy, by nam sie przysni³o. Oczywiscie to nie musi byæ Picasso , wystarczy jaki¶ prosty rysunek, ale....inspiruj±cy jednoczesnie.Mnie to pomaga, szczególnie rysowanie w³a¶nie moich "sennych" d³oni.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 18:57, 27 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
Dumel



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2007
Posty: 32
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 6 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
ten RT skuteczny jest te¿ w moim przypadku.
Mam we ¶nie od 7-6 palców cz³owieczo wygl±daj±cych. Very Happy
¯eby sprawdziæ czy ¶niê, liczê ..ostatnio liczba szaf siê nie zgadza³a w pokoju.. Razz


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 20:42, 27 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 1 z 7

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin