Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
MILD
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
MILD
Autor Wiadomo¶æ
Andrewek
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 123 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gdañsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post MILD
Czy u¿ywanie techniki MILD?
Na mnie dzia³a ona bardzo dobrze, szczególnie gdy æwiczê pamiêæ intencji, czyli "gdy zobaczê x, zrobiê y"


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 23:44, 03 Lut 2010 Zobacz profil autora
Jacked`
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 30 Lis 2009
Posty: 391
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 18 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Szkoda, ¿e nie z Dallas... :(
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Na mnie MILD te¿ dzia³a, lepiej ni¿ np. WILD. Choæ WILD to technika transowa, a MILD "pamiêciowa" Very Happy

@edit: W aktualnym czasie ju¿ nie Smile teraz zdecydowanie wolê WILD Smile (02-18-2011)


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jacked` dnia Pi± 22:18, 18 Lut 2011, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Czw 10:53, 04 Lut 2010 Zobacz profil autora
Andrewek
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 123 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gdañsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Ja ceniê MILD, za to ¿e jest to technika prosta, opieraj±ca siê na pamiêci i nawet nie ma tu czego spieprzyæ, bo wielu pocz±tkuj±cych ma problem z robieniem testów rzeczywisto¶ci, ja sam boryka³em siê z tym problemem, przez ok pó³ roku, a MILD jest prosty i skuteczny, choæ zale¿y to oczywi¶cie od ka¿dego indywidualnie.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 18:24, 05 Lut 2010 Zobacz profil autora
skwierczyk



Do³±czy³: 23 Cze 2008
Posty: 19
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Móg³by kto¶ podaæ opis tej techniki?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 14:49, 06 Lut 2010 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Jaki¶ MILD-owy ekstrakt znajdziesz (mo¿e kto¶ Ci zacytuje), jednak wiêkszo¶æ technik tak naprawdê wykorzystuje pamiêæ prospektywn±, czy skojarzeniow± (która jest esencj± MILD). Ja sam MILD traktujê jako "usprawniacz" do innych technik. :) Najlepiej na mnie dzia³a przed samym snem poczucie zrobienia 'czego¶' (lub nakierowanie czego) za jaki¶ czas w ¶rodku nocy. Czyli nastawienie odwrotne do "k³adzenia siê po to, ¿eby siê dopiero obudziæ rano".


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Sob 15:21, 06 Lut 2010, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Sob 15:20, 06 Lut 2010 Zobacz profil autora
Jacked`
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 30 Lis 2009
Posty: 391
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 18 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Szkoda, ¿e nie z Dallas... :(
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Cytat pochodzi ze strony [link widoczny dla zalogowanych] Autor: SasQ

Cytat:
Owocem jego pracy jest technika MILD [ang. Mnemonic Induction of Lucid Dreams - Pamiêciowe Wywo³ywanie ¦wiadomych Snów]. Z pocz±tku, indukuj±c swoje ¶wiadome sny, doktor LaBerge stosowa³ autosugestiê przed snem w postaci wypowiadanego zdania: "Dzi¶ w nocy bêdê mia³ ¶wiadomy sen". Nie by³ to jednak najlepszy sposób. Przy jego pomocy LaBerge osi±ga³ od 4 do 5 ¶wiadomych snów na miesi±c [czyli niedu¿o], i to przy sporej motywacji. Jednak gdy ulepszy³ t± technikê, zmieniaj±c wypowiadane zdanie na: "Nastêpnym razem, gdy bêdê ¶ni³, chcê pamiêtaæ ¿e ¶niê", ilo¶æ ¶wiadomych snów wzros³a u niego do 21 miesiêcznie. Dzia³anie tej techniki opiera siê na sile autosugestii i pamiêci. Na pewno nie raz, id±c do sklepu, powtarza³e¶ sobie w my¶lach: "¯ebym tylko nie zapomnia³ kupiæ mas³a". Na tej samej zasadzie dzia³a technika MILD. Powtarzanie tego zdania nastawia ciê, by¶ pamiêta³ o sprawdzaniu czy ¶nisz. Poniewa¿ jest to autosugestia, musisz wierzyæ w to co mówisz, byæ tego ca³kowicie pewnym i koncentrowaæ siê wy³±cznie na tym zdaniu. Je¶li zauwa¿ysz, ¿e twoje my¶li zaczê³y b³±dziæ, powróæ ponownie do swego zamiaru. Gdy ju¿ znajdziesz siê we ¶nie, zauwa¿ysz to, i poprzez prosty odruch warunkowy przypomnisz sobie, ¿e mia³e¶ pamiêtaæ o tym ¿e ¶nisz.

Kiedy pierwszy raz przeczyta³em gdzie¶ o technice MILD, wywnioskowa³em ¿e najwa¿niejszym jej elementem jest wizualizacja snu. Dopiero niedawno odkry³em, ¿e sercem ca³ej techniki jest autosugestia pamiêtania o tym, ¿e siê ¶ni. Przedtem my¶la³em, ¿e ta technika wogóle nie dzia³a! Teraz jednak, prawid³owo wykonana, zaowocowa³a ¶wiadomym snem ju¿ tej samej nocy, kiedy zacz±³em j± stosowaæ! Dlatego wa¿ne jest, aby¶ zawsze dok³adnie przeczyta³ i zrozumia³, w jaki sposób dzia³a dana technika, ¿eby¶ potem nie zrobi³ takiego b³êdu jak ja. I jeszcze jedna wa¿na uwaga do techniki MILD: Powinno siê j± wykonywaæ po obudzeniu siê z conajmniej piêciogodzinnego snu! Inaczej efekty bêd± mizerne, albo wogóle nie zadzia³a. Dzieje siê tak ze wzglêdu na rozk³ad cykli snu w ci±gu nocy. Na pocz±tku trudno trafiæ na fazê REM, w której prze¿ywamy sny, wiêc do momentu rozpoczêcia siê snu mo¿emy ³atwo zapomnieæ o naszej sugestii. Faza REM wyd³u¿a siê z biegiem nocy, dlatego najlepiej jest u¿yæ snu, z którego w³a¶nie siê obudzi³e¶. Dla pog³êbienia efektu mo¿esz wyobra¿aæ sobie podczas zasypiania, ¿e jeste¶ ju¿ we ¶nie i rozpoznajesz to. W ten sposób mo¿esz nawet powróciæ do tego snu i kontynuowaæ go.

Z tego w³a¶nie za³o¿enia wyszed³ Raffers z listy ONEIRO, który udoskonali³ technikê MILD. Zauwa¿y³ on, ¿e technika MILD wychodzi³a mu najlepiej, gdy obuzi³ siê po 5..6 godzinach snu, przebuja³ siê trochê i wróci³ do snu. Dodatkowo stara³ siê w miêdzyczasie sp³yciæ swój sen. Najlepsza do tego celu okaza³a siê byæ zwyczajna herbata! Herbata zawiera teinê i trochê kofeiny, a wiêc zwi±zki chemiczne powoduj±ce ogólne rozbudzenie organizmu. Technika Raffersa mówi: "Obód¼ siê po 5 do 6 godzinach snu. Nastêpnie rozbud¼ siê trochê - poczytaj ksi±¿kê, pograj w grê, wypij mocn± herbatê. Po oko³o 15..30 minutach po³ó¿ siê ponownie spaæ stosuj±c siê do techniki MILD". Gdy testowa³em technikê Raffersa, dzia³a³a ona na mnie jeszcze lepiej, ni¿ MILD LaBerge'a, wiêc je¶li j± poprawnie zastosujesz, powinna zadzia³aæ w stu procentach! Uwa¿aj tylko, by nie rozbudziæ siê za bardzo, bo mo¿esz mieæ pó¼niej trudno¶ci z ponownym za¶niêciem.



Post zosta³ pochwalony 3 razy
Nie 15:06, 07 Lut 2010 Zobacz profil autora
Andrewek
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 123 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gdañsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Z adambytof.pl
Cytat:
Dr Stephen LaBerge jest jednym z najbardziej znanych amerykañskich badaczy zjawiska ¶wiadomego snu. Jest znanym fizjologiem i dyrektorem Lucidity Institute w Palo Alto, w którym prowadzi siê wszechstronne badania i eksperymenty. Prowadz±c badania do swojej pracy doktorskiej na temat ¶wiadomych snów odkry³ technikê MILD. Litery tego skrótu pochodz± od s³ów "Mnemonic Induction of Lucid Dreams", co mo¿na przet³umaczyæ jako "Pamiêciowe Wywo³ywanie ¦wiadomych Snów". Technika ta podkre¶la rolê pamiêci w ca³ym procesie, która powoduje wystêpowanie zwi±zku w³a¶ciwej reakcji na okre¶lony bodziec (Kiedy zobaczysz X, zrób Y...).

Niezbêdnym przygotowaniem do tej techniki jest specyficzny trening pamiêci, polegaj±cy na tym, by reagowaæ przypomnieniem sobie o tym, ¿e mia³o siê pamiêtaæ, by sobie przypomnieæ (trochê to skomplikowane w opisie, ale w praktyce bardzo proste), na pojawiaj±ce siê w ci±gu dnia okre¶lone wcze¶niej okoliczno¶ci. Wariantem tego æwiczenia jest robienie w tych okoliczno¶ciach tzw. testu rzeczywisto¶ci, czyli skupienie siê na obserwacji otoczenia i rzetelne ocenienie, czy to co widzisz jest snem czy jaw±.

Na przyk³ad, w poniedzia³ek rano postanawiasz, ¿e przypomni ci siê, by zrobiæ test rzeczywisto¶ci z ka¿dym razem, gdy:
# zobaczysz bardzo ³adn± dziewczynê (albo przystojnego ch³opaka)
# us³yszysz swoje imiê
# dotkniesz pieniêdzy

We wtorek twoimi celami bêd±:
# gdy us³yszysz przekleñstwo (je¿eli nie pracujesz na budowie...)
# gdy w³±czysz lub wy³±czysz ¶wiat³o
# gdy zobaczysz czerwony samochód



Ka¿dego dnia zmieniasz swoje cele, by wyrobiæ pewn± dyspozycjê pamiêci, a nie konkretne skojarzenie z okre¶lonym bod¼cem. Po kilkunastu dniach praktyki zauwa¿ysz, ¿e twoja pamiêæ ulega poprawie i coraz ³atwiej bêdzie ci reagowaæ przypomnieniem o zrobieniu testu rzeczywisto¶ci w zaplanowanych sytuacjach. Wtedy przejd¼ do drugiej fazy techniki MILD.

Oto druga faza techniki MILD:

1. Wcze¶nie rano obud¼ siê spontanicznie ze snu.

2. Po zanotowaniu snu, zaanga¿uj siê przez 10 - 15 minut w czytanie albo jak±¶ inn± aktywno¶æ wymagaj±c± pe³nej przytomno¶ci.

3. Po ponownym po³o¿eniu siê do ³ó¿ka skup uwagê na my¶li: "Nastêpnym razem gdy bêdê ¶ni³(a), chcê pamiêtaæ, aby rozpoznaæ ¿e ¶niê." Po³ó¿ nacisk na funkcjê pamiêci, u¿ywaj±c tej umiejêtno¶ci, któr± wyæwiczy³e¶ (wyæwiczy³a¶) podczas treningu pamiêci opisanego w pierwszej fazie techniki MILD.

4. W czasie gdy powtarzasz swoje postanowienie rozpoznania stanu snu, wizualizuj jak stajesz siê ¶wiadomy(a) we ¶nie, z którego siê przebudzi³e¶(a¶). Umie¶æ tam jaki¶ "znak snu"* i wyobra¼ sobie, ¿e powoduje to u ciebie skupienie uwagi i rozpoznanie, ¿e ¶nisz. Poczuj t± niezwyk³± ekscytacjê, któr± w tobie siê pojawi, gdy u¶wiadomisz sobie, ¿e ¶nisz i wyobra¼ sobie to, co bêdziesz robiæ w ¶wiadomym ¶nie. Zaplanuj jakie¶ konkretne dzia³anie, np. spotkanie z konkretn± osob±, odwiedzenie konkretnego miejsca albo zrobienie jakiego¶ niezwyk³ego eksperymentu...

5. Powtarzaj punkt 3 i 4 dopóki nie poczujesz, ¿e twoje postanowienie jest wyra¼nie utrwalone lub nie za¶niesz. Je¿eli potrwa to d³u¿ej ni¿ 20 minut i zaczniesz siê nudziæ, rozlu¼nij siê i przestañ wizualizowaæ. Uwa¿aj jednak by ostatni± twoj± my¶l± przed za¶niêciem by³a intencja pamiêtania, by u¶wiadomiæ sobie sen.

Do wizualizacji w pkt. 4 dobrze jest u¿ywaæ snu, z którego obudzi³e¶(a¶) siê kilkadziesi±t minut temu. Po za¶niêciu najprawdopodobniej znajdziesz siê ponownie we ¶nie, który wizualizowa³e¶(a¶) (albo w jakim¶ innym ¶nie) i rozpoznasz, ¿e ¶nisz.

*znak snu - wydarzenie, sytuacja, przedmiot, osoba, która wyra¼nie wskazuje, ¿e ¶nimy, np. umiejêtno¶æ latania albo oddychania pod wod±.



Indukuj±c swoje ¶wiadome sny dr LaBerge stosowa³ wizualizacjê i autosugestiê przed snem, w postaci wypowiadanego zdania: "Dzi¶ w nocy bêdê mia³ ¶wiadomy sen." Osi±gn±³ czêstotliwo¶æ pojawiania siê ¶wiadomych snów w postaci 5,4 na miesi±c (przy bardzo silnej motywacji). Po zmianie nastawienia na zapamiêtanie, które wyra¿a³o siê zmian± powtarzanego zdania na: "Nastêpnym razem, gdy bêdê ¶ni³ chcê pamiêtaæ, ¿e ¶niê", ilo¶æ ¶wiadomych snów wzros³a do 21,5 miesiêcznie.


Osobi¶cie polecam æwiczenie takiej pamiêci, u mnie daje to do¶æ du¿o LDków. Dobre jest to, ¿e mo¿na obudziæ siê na 1-2 minuty.


Post zosta³ pochwalony 2 razy
Nie 19:55, 07 Lut 2010 Zobacz profil autora
Heser



Do³±czy³: 20 Mar 2011
Posty: 248
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Lublin
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Spróbujê dok³adnie tak jak napisano Very Happy


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 13:41, 21 Mar 2011 Zobacz profil autora
mary jane



Do³±czy³: 22 Maj 2011
Posty: 11
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Kobieta

Post
Czy MILD jest dobr± metod± je¶li czêsto budzê siê w nocy? Tzn. Czy zadzia³a je¶li za ka¿dym razem kiedy siê obudzê, chocia¿ przez 5 min zrobiê skrótow± wersje?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 20:11, 23 Maj 2011 Zobacz profil autora
Andrewek
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 123 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gdañsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
To zale¿y od Ciebie.
Na mnie, gdy stosowa³em MILDa dzia³a³o to prawie zawsze.
Wa¿ne jest wyæwiczenie pamiêci i zrozumienie techniki.
Nawet 5 minut styka.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 20:58, 24 Maj 2011 Zobacz profil autora
DesertRose
Go¶æ





Post
Andrewek napisa³:
Cytat:
Na przyk³ad, w poniedzia³ek rano postanawiasz, ¿e przypomni ci siê, by zrobiæ test rzeczywisto¶ci z ka¿dym razem, gdy:
# zobaczysz bardzo ³adn± dziewczynê (albo przystojnego ch³opaka)
# us³yszysz swoje imiê
# dotkniesz pieniêdzy

We wtorek twoimi celami bêd±:
# gdy us³yszysz przekleñstwo (je¿eli nie pracujesz na budowie...)
# gdy w³±czysz lub wy³±czysz ¶wiat³o
# gdy zobaczysz czerwony samochód


Czy takie æwiczenia nie spowoduj±, ¿e we ¶nie bêdziemy reagowaæ tylko na wymy¶lone przez nas na jawie bod¼ce? Np. postanowi³am, ¿e bêdê robiæ RT, kiedy us³yszê swoje imiê, kiedy dotknê kubka oraz 150 innych pomys³ów... I tak bêdê robiæ przez jaki¶ czas... Ale w tym czasie nie przy¶ni mi siê ani kubek ani ¿e kto¶ mnie wo³a ani 150 innych bod¼ców... Tzn. wiem, ¿e to ogólnie ma byæ æwiczenie na pamiêæ, ale bojê siê, ¿e bêdê w³a¶nie w jaki¶ sposób uzale¿niona od tych wymy¶lonych, konkretnych bod¼ców i bez nich sobie nie przypomnê, ¿e mia³am pamiêtaæ, ¿eby pamiêtaæ, ¿e mam zrobiæ RT, ¿eby sprawdziæ, czy ¶niê :P
Czw 7:28, 02 Cze 2011
Andrewek
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 123 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gdañsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Dlatego zmienia siê cele na ka¿dy dzieñ.
Tu æwiczy siê pamiêæ.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 10:44, 02 Cze 2011 Zobacz profil autora
Renekton



Do³±czy³: 07 Lip 2011
Posty: 8
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Le¿ajsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
A ja wpad³em na taki pomys³. Aby tak jak robi siê np za dnia TR mówiæ sobie "Nastêpnym razem kiedy bêdê ¶ni³, bêdê pamiêta³ ¿eby rozpoznaæ, ¿e ¶niê"

Jak my¶licie, mo¿e to wp³yn±æ na poprawienie dzia³ania tej techniki?

I jeszcze pytanie zwi±zane z tym
Cytat:
Na przyk³ad, w poniedzia³ek rano postanawiasz, ¿e przypomni ci siê, by zrobiæ test rzeczywisto¶ci z ka¿dym razem, gdy:
# zobaczysz bardzo ³adn± dziewczynê (albo przystojnego ch³opaka)
# us³yszysz swoje imiê
# dotkniesz pieniêdzy

We wtorek twoimi celami bêd±:
# gdy us³yszysz przekleñstwo (je¿eli nie pracujesz na budowie...)
# gdy w³±czysz lub wy³±czysz ¶wiat³o
# gdy zobaczysz czerwony samochód


Jak wy dzia³ali¶cie z tym æwiczeniem? Ja ca³y czas zapominam o tych celach, mo¿e dobrze by by³o napisaæ sobie gdzie¶ te cele i co jaki¶ czas przypominaæ np. kartka w kieszeni.


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Renekton dnia Nie 17:12, 31 Lip 2011, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Nie 17:11, 31 Lip 2011 Zobacz profil autora
Altair
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 08 Kwi 2011
Posty: 643
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 29 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Kwestia przystosowania. Je¿eli siê postarasz to ci siê uda. Wkrótce wejdzie ci to w nawyk.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 18:46, 31 Lip 2011 Zobacz profil autora
Fowo236
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 03 Wrz 2012
Posty: 380
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 5 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Bydgoszcz
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Andrewek napisa³:

Na przyk³ad, w poniedzia³ek rano postanawiasz, ¿e przypomni ci siê, by zrobiæ test rzeczywisto¶ci z ka¿dym razem, gdy:
# zobaczysz bardzo ³adn± dziewczynê (albo przystojnego ch³opaka)
# us³yszysz swoje imiê
# dotkniesz pieniêdzy

We wtorek twoimi celami bêd±:
# gdy us³yszysz przekleñstwo (je¿eli nie pracujesz na budowie...)
# gdy w³±czysz lub wy³±czysz ¶wiat³o
# gdy zobaczysz czerwony samochód



Ka¿dego dnia zmieniasz swoje cele, by wyrobiæ pewn± dyspozycjê pamiêci, a nie konkretne skojarzenie z okre¶lonym bod¼cem.



mogê sobie rano te rzeczy parê razy powtórzyæ jak przy nauce?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 21:07, 07 Pa¼ 2012 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin