Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Wyniki ankiety dot. wieku oneironautów w internecie
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
Wyniki ankiety dot. wieku oneironautów w internecie
Autor Wiadomo¶æ
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post Wyniki ankiety dot. wieku oneironautów w internecie
1. ¦wiadomy sen wywo³a³em pierwszy raz w wieku: 14
2. Ostatni ¶wiadomy sen mia³em w wieku: 20



Wyniki ankiety (koniec 2008 roku):

  • Przedzia³ wiekowy w jakim na pewno mo¿liwe jest rozpoczêcie praktyki: od D do 30 lat
  • ¦rednia wieku w jakim wywo³uje siê pierwszy ¶wiadomy sen: 15 lat i 7 miesiêcy
  • Wiek w którym mo¿na na pewno ¶niæ ¶wiadomie: 41 lat (zauwa¿aj±c, ¿e Jogini maj± po 80? ;>)
  • Przedzia³ wiekowy czynnych oneironautów obecnie: od 11 do 41 lat
  • ¦rednia wieku czynnych oneironautów obecnie: 18 lat i 7 miesiêcy


D - Dzieciñstwo - mniej-wiêcej czasy podstawówki, czy przed podstawówk±.

Wyniki ankiety s± oczywi¶cie nieobiektywne, bo ankieta prowadzona jest w internecie, gdzie trafia g³ównie m³odsze pokolenie, moim zdaniem praktykê mo¿na zacz±æ i w wieku 40 lat, je¶li siê chce, a kontynuowaæ do póóó¼na - popatrzmy na Tybetañskich Joginów. ;)

Zamykam ankietê, jest wystarczaj±co du¿o odpowiedzi. :P

Po kilku dyskusjach warto te¿ zaznaczyæ, ¿e nie powinno siê wzorowaæ na ankiecie, je¶li próbujemy znale¼æ odpowied¼ na pytanie "czy mogê ju¿/jeszcze ¶wiadomie ¶niæ?" - ¶wiadome ¶nienie jest dostêpne dla osoby w ka¿dym wieku i naprawdê nie ma to wiêkszego znaczenia.


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Pi± 12:37, 12 Wrz 2008, w ca³o¶ci zmieniany 29 razy
Sob 23:56, 06 Sty 2007 Zobacz profil autora
Dreamage



Do³±czy³: 12 Gru 2006
Posty: 52
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Legionowo

Post
1. ¦wiadomy sen wywo³a³em pierwszy raz w wieku: 12-13
2. Ostatni ¶wiadomy sen mia³em w wieku: 19 (to dopiero za tydzien ale niech juz bedzie)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 0:20, 07 Sty 2007 Zobacz profil autora
Ras Psajko
Administrator


Do³±czy³: 19 Kwi 2006
Posty: 547
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 5 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Ziemia (chyba)
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
1 - 22
2 - 24

a drugie pytanie równie dobrze mog³oby brzmieæ "ile masz lat" Razz

pokój !


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 0:53, 07 Sty 2007 Zobacz profil autora
Boreq



Do³±czy³: 07 Sty 2007
Posty: 1
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Warszawa

Post
1) ¶wiadomie wywo³any LD w klasie maturalnej - 12.2001 - lat 18
2) 05.01.2007 - kilka razy poprzez parali¿ senny podczas wieczornej drzemki Wink - lat 24


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Boreq dnia Nie 1:24, 07 Sty 2007, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Nie 1:13, 07 Sty 2007 Zobacz profil autora
SasQ
Go¶æ





Post
Qrka no to mam dylemat Razz
Bo ju¿ jako dziecko potrafi³em zasn±æ sobie bez utraty ¶wiadomo¶ci, wiedz±c dobrze co siê stanie i nastawiaj±c siê co bêdê robi³ jak ju¿ zasnê. Wiêc mo¿na to okre¶liæ jako zamierzane LD. Mia³em te¿ swoje metody zasypiania itp. Zazwyczaj po prostu le¿a³em sobie i czeka³em na moment, gdy ju¿ wiedzia³em [nie wiem sk±d Razz] ¿e jestem ju¿ we ¶nie i mogê wstaæ "sennym cia³em" i ³aziæ sobie po domu i okolicy ;J Nie wiem czy to mo¿na ju¿ podci±gn±æ pod LD, ale w sumie to dobrze wiedzia³em id±c spaæ, ¿e po chwili znajdê siê we ¶nie, wiêc chyba tak.
Hehe nawet prowadzi³em sobie wtedy dziennik i zapisywa³em w nim najciekawsze sny Wink Jednak wtedy jeszcze nie wiedzia³em, co to jest LD, st±d ten dylemat Razz

Pó¼niej podros³em i zdolno¶ci te zapomnia³em, bo przesta³em zwracaæ na nie tak± wagê. Od czasu do czasu przytrafia³y mi siê spontaniczne LDki i wiedzia³em [na podstawie w³asnych wspomnieñ i do¶wiadczeñ], ¿e da siê kontrolowaæ sny. Gdy wreszcie zainstalowa³em sobie pewnego dnia Internet [modem ;P], wkrótce przypomnia³em sobie o "kontrolowaniu snów" [tak to wtedy nazywa³em], i zacz±³em szukaæ w Internecie, czy kto¶ jeszcze co¶ by wiedzia³ o tym. Chcia³em siê tego znowu nauczyæ ;J Trafi³em wtedy na stronê, na której opisane by³y testy rzeczywisto¶ci i technika z patrzeniem na rêce. Stosuj±c tylko te techniki uda³o mi siê osi±gn±æ pierwsze LD ju¿ po tygodniu. To by³o ko³o 2001 roku. Chodzi³em wtedy do technikum, wiêc mog³em mieæ co¶ 16..17 lat wtedy.

W ci±gu mniej wiêcej pó³ roku opanowa³em LDkowanie do¶æ dobrze i mia³em wtedy fajne LDki, porównywalne z tymi z dzieciñstwa. No, niektóre nawet mog³y byæ lepsze Wink Do tego stopnia, ¿e czu³em ciep³o promieni s³onecznych, ruch powietrza na skórze, zapachy itp. LDkujê do dzi¶, i mimo ¿e ostatnio praktycznie wogóle nie mam czasu na ¿adne æwiczenia i ¶piê te¿ raczej ma³o, to jednak zdarza mi siê spontanicznie, lub z drobnym przygotowaniem przed snem, osi±gaæ LD kilka razy w miesi±cu.

Jak widaæ, odpowied¼ na pytania z ankiety nie jest taka oczywista, dlatego musia³em siê trochê rozpisaæ Razz
Nie 1:21, 07 Sty 2007
tom



Do³±czy³: 21 Gru 2006
Posty: 247
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 2 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gliwice okolice

Post
1. ¦wiadomy sen wywo³a³em pierwszy raz w wieku: 15-16
2. Ostatni ¶wiadomy sen mia³em w wieku: 17


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 8:53, 07 Sty 2007 Zobacz profil autora
czupakabra
Go¶æ





Post
1. 16
2. 18
Nie 17:00, 07 Sty 2007
Allain
Go¶æ





Post
5-7 rok zycia
18

mam 18
Nie 17:08, 07 Sty 2007
nn3
Go¶æ





Post
16/29
Nie 17:29, 07 Sty 2007
ball.in.black
Go¶æ





Post
pierwsze kilka dni po 13 urodzinach.
ostatnie kilka dni temu - 14
Nie 17:54, 07 Sty 2007
Chodak
Go¶æ





Post
1. ¦wiadomy sen wywo³a³em pierwszy raz w wieku: 14-15 lat
2. Ostatni ¶wiadomy sen mia³em w wieku: 17 lat
Nie 19:03, 07 Sty 2007
Arithon



Do³±czy³: 25 Lis 2006
Posty: 34
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
1. 12-13
2. 13 xD


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 19:18, 07 Sty 2007 Zobacz profil autora
Jaromaz
Go¶æ





Post
0. pierwsze i jedyne spontaniczne LD w wieku ok 15-16 lat
1. pierwsze wywo³ane ok 28 lat
2. aktualne 31 lat
Nie 23:42, 07 Sty 2007
Go¶æ






Post
1. Pierwszy - 22
2. Ostatni - 26
Pon 0:14, 08 Sty 2007
Grzesio75
Go¶æ





Post
1 - pierwszy celowo wywo³any 25
2 - ostatni (3 dni temu) 31
Pon 8:27, 08 Sty 2007
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 1 z 6

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin