Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Technika: To jest sen
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Techniki Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
Technika: To jest sen
Autor Wiadomo¶æ
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post Technika: To jest sen
To jest prosty opis tej techniki, po bardziej rozbudowany siêgajcie do innych ¼róde³. :) Technika powinna byæ wykonana w sposób prosty i naturalny, nie wysilaj siê jak przy rozwi±zywaniu zagadki.

Przystañ na chwilkê za dnia, rozejrzyj siê dooko³a i poczuj siê jak we ¶nie (szczególnie ³atwo przyjdzie to osobom które miewa³y LD), pomy¶l, ¿e wszystko jest snem, wiem ¿e teraz ¶niê. Nie mów sobie tylko "wszystko jest snem", tylko zrozum te s³owa, nie musisz ich nawet wypowiadaæ, wystarczy samo zrozumienie.
Poczuj siê jak w ¶wiadomym ¶nie, wszystko co jest dooko³a w³a¶nie Ci siê ¶ni, a mo¿e tak jest naprawdê? Zastanów siê. "To wszystko sen", zauwa¿ ¿e kiedy tak my¶lisz automatycznie dystansujesz siê do tego co siê dzieje, np. je¶li jeste¶ w niekomfortowej sytuacji. :) (T.W. Rinpocze mówi³, ¿e je¶li nie pojawia siê ten dystans, to co¶ robisz nie tak) Obierz kilka przedmiotów, czynno¶ci, lub osób, czegokolwiek kilka i po kolei uznaj ka¿d± z tych rzeczy za sen. To drzewo mi siê ¶ni, ta osoba jest w moim ¶nie. Tak naprawdê g³êbiej wiesz, ¿e znajdujesz siê w ¶wiecie fizycznym (a mo¿e nie? ;) ), ale wejd¼ ze swoim umys³em w grê. Zauwa¿, ¿e wyostrzaj± Ci siê zmys³y (mi np. wzrok). Zacytujê Dragona:
> Poczuj niezwyk³±, niesamowit± atmosferê stanu podwy¿szonej ¶wiadomo¶ci.
Skup siê tak¿e na przeniesieniu tej podwy¿szonej ¶wiadomo¶ci do ¶wiata snu. :)

Technika ³±czy w sobie moim zdaniem czê¶æ wspóln± technik stosowanych do uzyskania LD. Dobrze jest dodaæ tu pytanie "czy ja ¶niê?", "a mo¿e rzeczywi¶cie?". Technika pomaga uzyskaæ lepsze nastawienie do LD (sugestia)/warunkuje nasz umys³ do LD i inkubuje ¶wiadome sny. W pewnym sensie mo¿e dzia³aæ jak MILD (pamiêtaj, ¿eby rozpoznaæ ¿e ¶nisz).


Post zosta³ pochwalony 4 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Wto 21:09, 08 Lut 2011, w ca³o¶ci zmieniany 20 razy
Pi± 11:27, 30 Cze 2006 Zobacz profil autora
Go¶æ






Post
ma racjê
Pi± 22:40, 22 Wrz 2006
shark_kk



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2006
Posty: 16
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le

Post
Cytat:
Dodatkowe cwiczenie z "Tybetanskiej jogi snu i snienia":

Przed snem (badz wczesniej) usiadz sobie wygodnie i przypominaj sobie wszystkie zdarzenia z dnia i przymij je jak zdarzenia ze snu. Przypomnij sobie, np. "bylem w szkole" a po chwili pomysl "snilo mi sie, ze bylem w szkole", pamietaj by praktyka nie byla pustymi slowami, lecz niewerbalnym zrozumieniem slow. Musisz poczuc sie tak samo jak by przysnilo Ci sie, ze byles w szkole, po prostu odbierz to wspomnienie jako wspomnienie ze snu. Zrob tak ze wszystkimi wspomnieniami z minionego dnia.


Bardzo ciekawe, muszê to wyprobowaæ ...


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 16:16, 08 Pa¼ 2006 Zobacz profil autora
Dragon



Do³±czy³: 28 Pa¼ 2006
Posty: 4
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 2 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
To doskonala technika i niestresuj±ca w przeciwieñstwie do rt jest te¿ znacznie skuteczniejsza i ³atwiejsza do stosowania, przynajmniej u mnie Very Happy


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 17:15, 28 Pa¼ 2006 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Nie jeste¶ sam. Smile


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 23:43, 28 Pa¼ 2006 Zobacz profil autora
Cavia



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 169
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 14 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: ¯ory

Post
Ja te¿ tak robiê, np. ostatnio w szkole nauczycielka matmy wezwa³a do tablicy moj± kole¿ankê. Ona nie chcia³a podejsæ, oci±ga³a siê, na co p.prof. stwierdzi³a: no chod¼, przecie¿ ta tablica nie gryzie. A ja sobie pomy¶la³am, ¿e to co sie teraz wokó³ mnie dzieje, to sen. Patrzy³am jak kole¿naka zbli¿a siê do tablicy i siêga po kredê. Wyobrazi³am sobie, ze tablica ma wielkie zêbiska, jak u rekina i k³apie nimi chc±c odgry¼æ rêkê kole¿anki, ale ta w ostatniej chwili j± cofa . Powiem wam, ze fajnie mi to wysz³o, zaraz potem zrobi³am RT i wróci³am "na ziemiê" czyli do zadania z matematyki.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 19:26, 30 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
Fete de la faim
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 26 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Grudzi±dz/Toruñ
P³eæ: Kobieta

Post
No i o to chodzi. Ja zawsze praktykujê to, id±c rano z przystanku do szko³y - wczesna godzina, ma³o ludzi, daj± siê zaobserwowaæ lekko surrealistyczne motywy wzmagaj±ce wra¿enie (policja prowadzi jak±¶ parkê, na ulicy le¿y but) Wink


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 20:49, 30 Pa¼ 2007 Zobacz profil autora
Zenman



Do³±czy³: 12 Lis 2007
Posty: 19
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
tez w dniu stara msie patrzec na swiat jak na sen ale w w tym poscie jest to wszystko ladnie sprecyzowane podoba mi sie musze zaczac stosowac bo od ostatniego LD (mialem dopiero dwa) minol juz tydzien i zaczynam watpic ze mi sie uda (a to jest chyba najgorsze)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 19:25, 21 Lis 2007 Zobacz profil autora
Go¶æ






Post
ja przed snem robie tak samo jak opisa³ Johny tylko jeszcze wizualizuje np. ¶ni³o mi siê, ¿e gram na boisku i zrobi³em rt, bo zobaczy³em lataj±ce krowy Smile
Pzdr
Czw 19:03, 07 Sie 2008
kjbyku



Do³±czy³: 16 Mar 2009
Posty: 20
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 2/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Mamy wyobra¿aæ sobie, ¿e to co nas otacza to sen i pod koniec zrobiæ Tr'a??
I jeszcze 1 ¶wiadomo¶æ w ¶nie odzyskujemy poprzez w³a¶nie Test Rzeczywisto¶ci?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 22:12, 16 Mar 2009 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 134 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Nie, ta technika ma z testem rzeczywisto¶ci wspóln± jedynie esencjê, a w³a¶ciwie jest esencj± tej techniki. Nie wykonujemy tu klasycznego TR. ¦wiadomo¶æ we ¶nie odzyskujemy "po prostu", naturalnie. Oczywi¶cie jak najbardziej mo¿na stosowaæ to zamiennie z TR! :)
Choæ czêsto przy utrzymywaniu tej zwiêkszonej ¶wiadomo¶ci pomaga mi zadane wcze¶niej pytanie: "Czy to sen?" - "tak, to sen", ale TR bym tego nie nazwa³.


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Nie 13:39, 28 Lis 2010, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Pon 23:12, 16 Mar 2009 Zobacz profil autora
rsx



Do³±czy³: 01 Kwi 2009
Posty: 43
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: siê bior± dzieci ?
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Osobi¶cie ostatnio mia³em tak± sytuacjê i na prawdê siê sprawdza. My¶la³em, ¿e potrafiê lataæ Very Happy
Przyjemne do¶wiadczenie Wink


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 23:07, 01 Kwi 2009 Zobacz profil autora
Demonicel



Do³±czy³: 18 Lut 2009
Posty: 28
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Wodzis³aw ¦l±ski
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Na mnie dzia³a najlepiej tyle,¿e teraz próbujê nowe i narazie se odpu¶ci³em t± technikê,ale bardzo polecam:)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 8:54, 02 Kwi 2009 Zobacz profil autora
Andrewek
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 123 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gdañsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Ja czasem robiê tak ¿e wczuwam siê jakbym by³ ma³ym dzieckiem lub cz³owiekiem pierwotnym i to na co poatrzê by³o mi obce i jakbym widzia³ to pierwszy raz w ¿yciu, zazwyczaj wywo³uje to emocje zdziwienia, zaciekawienia, poczucia irracjonalno¶ci. Pomaga te¿ w "tu i teraz"


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 21:09, 07 Gru 2009 Zobacz profil autora
kozdek



Do³±czy³: 21 Sie 2011
Posty: 51
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Tak pokrótce reasumuj±c technika ta polega na poczuciu siê jak w ¶nie tyle ze na jawie ? Tak naprawdê nie rozumiem jak ma to pomóc uzyskaæ ld, czy chodzi o wyrobienie "nawyku" takiego my¶lenia przez co w ¶nie równiez tak zrobimy i siê u¶wiadomimy ?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 18:27, 28 Sie 2011 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Techniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin